Kontakta oss på Eskilstuna-Kuriren!

Du kommer enkelt i kontakt med oss via nedan uppgifter!

Eskilstuna kommun 28 april 2020 14:37

Telefon och adress
Växel: 016-156000
Öppettider i växeln vardagar: 8-17. 
Kundcenter öppet: 8-15

Besökstider kundservicekontoret i Eskilstuna: 
Mån, tors & fre kl 09-13.

Adress: 
Rademachergatan 16, Eskilstuna
Postadress: Box 120, 631 02 Eskilstuna
 
E-post till våra medarbetare:
E-post: fornamn.efternamn@ekuriren.se

Prenumeration: 
Telefon: 016-156060
E-post: prenumeration@ekuriren.se 

UTEBLIVEN TIDNING
Reklamera på www.ekuriren.se/mina-sidor/prenumeration/hantera 
eller ring 016-156010 (mån-fre klockan 7-10).

E-tidningen finns alltid att läsa på ekuriren.se eller i vår e-tidningsapp. 
Ingår för dig som är Premium-prenumerant.
  
Företagsannonser: 
Telefon: 016-156118
E-post: annonsbokning@ekuriren.se
Läs mer på: https://annonswebben.ekuriren.se 
 
Privatannonser & föreningsannonser: 
Telefon: 016-156060
E-post: privatannons@ekuriren.se

Redaktion/Nyhetstips:
Telefon: 016-156156
E-post: tips@ekuriren.se
 
Eskilstuna-Kuriren:
Ansvarig utgivare: Eva Burman (eva.burman@ekuriren.se)

Du kan alltid vända dig till oss på tidningen och lämna tips. Om du inte vill lämna ut ditt namn går det bra att vara anonym.

Vad innebär meddelarskyddet?
Meddelarskydd är ett skydd mot röjande eller efterforskning av uppgiftslämnarens identitet. Skyddet ges enligt tryckfrihetsförordningen (SFS-nummer 1949:105) och yttrandefrihetsgrundlagen (SFS-nummer 1991:1469).
 

Läsarpanelen
HÄR finner du svar på dina frågor om läsarpanelen.

Ledningsgrupp:
Jenny Hoflund-Bergvall, VD
016-15 61 54
jenny.hoflund-bergvall@sormlandsmedia.se

Eva Burman, Chefredaktör och ansvarig utgivare
016-15 61 70
eva.burman@sormlandsmedia.se

Anders Boberg, Försäljningschef
016-15 62 15
anders.boberg@sormlandsmedia.se

Kristina Levin, Redaktionschef
016-15 61 30
kristina.levin@sormlandsmedia.se

Jens Werner
Onlinechef och nyhetschef
016-15 61 44
jens.werner@sormlandsmedia.se

Jörgen Bröms, Utveckling
016-15 61 64
jorgen.broms@sormlandsmedia.se

Mer info på: https://sormlandsmedia.se/


Ämnen du kan följa