PÄ lördagen fick hon kÀmpa med sitt spel. Det blev tvÄ bogeys att lÀggas till fyra birdies. Hon sÀger pÄ presskonferensen att hon kan tacka puttningen för att hon ÀndÄ kom undan med bra resultat.
ââDet var inget bra spel, men puttern har varit snĂ€ll mot mig den hĂ€r veckan sĂ„ att jag kan rĂ€dda mig nĂ€r jag förstör för mig med jĂ€rnklubborna, sĂ€ger hon.
Hon berÀttar att hon hÄller pÄ att göra förÀndringar i svingen och dÀrför Àr lite brydd inför sista dagens spel.
ââJag vet inte om jag ska trĂ€na pĂ„ det nya eller gĂ„ tillbaks till hur jag brukar göra. Jag fĂ„r gĂ„ till rangen och kolla, sĂ€ger hon.
Maja Stark, som vunnit en gÄng tidigare pÄ USA-touren, sÀger att det skulle betyda mycket att vinna i Shanghai.
ââDet skulle bevisa för mig sjĂ€lv att jag kan göra det nĂ€r mĂ„nga toppspelare Ă€r med, sĂ€ger hon.
Amerikanskan Angel Yin delar ledningen med svenskan efter att ha gĂ„tt sju under par för dagen. Duon leder pĂ„ â12, ett slag före thailĂ€ndskan Pavarisa Yoktuan.
Frida Kinhult ligger pÄ delad nionde plats, fyra slag frÄn toppduon.